Z Islandu až k Vám

Z Islandu až k Vám

Islandský rybář ví, že pro dobrý úlovek se vyplatí si přivstat. Už ve 4 hodiny ráno vyplouvá rybářská loď
na moře, kde zůstává až do odpoledních hodin. Všichni rybáři, od kterých nakupujeme, jsou držiteli certifikátu ResponsibleFisheries, který jim ukládá dodržovat pravidla odpovědného rybolovu.

Okolo poledne hlásí rybář informace o předpokládaném úlovku do systému rybí aukce. Zpracovatelé, se kterými spolupracujeme, nakupují zboží na základě našich objednávek až do odpoledních hodin, kdy aukce končí
a rybáři připlouvají na rybí trh s úlovkem. Dle objednávek je zboží během noci rozvezeno jednotlivým zpracovatelům, kteří ryby připravují na základě požadavků jednotlivých klientů. Všichni zpracovatelé na Islandu musí splňovat zákonné normy EU, HACCP standardy a předpisy stanovené islandskou vládou.

Ryby jsou baleny způsobem zajišťujícím jejich počáteční teplotu těsně pod bodem mrazu (-0,2°C až -0,7°C), která je ideální pro zachování všech vlastností čerstvého rybího masa v průběhu transportu. Naši kolegové
z Reykjavíku kontrolují jak kvalitu ryb a jejich zpracování, tak i procesy přípravy zboží pro transport. Další stupeň kontroly zajišťují temperature loggery, které monitorují teplotu zboží během celého procesu transportu.
V případě, že se teplota vychýlí od stanoveného limitu, bude zásilka odmítnuta a její obsah zlikvidován. Druhý den odpoledne je zboží připraveno k převozu na letiště v Reykjavíku, jehož cargo terminál je pro export ryb speciálně uzpůsoben.

Následujícího dne ráno zásilka opouští letiště v Reykjavíku a odlétá do Berlína, odkud je převezena do Prahy. Naším partnerem v Praze je největší zpracovatel čerstvých mořských ryb ve střední a východní Evropě, který disponuje potřebným zázemím i know-how. Veškeré procesy probíhající v prostorách našeho partnera podléhají hygienickým standardům HACCP a přísným požadavkům odběratelů z řad retailových řetězců, které často přesahují rámec zákonných požadavků. Díky sofistikovanosti našich logistických procesů, které jsou nastaveny s ohledem na eliminaci zbytečných časových prodlev, jsme schopni dodávat zboží ve lhůtě 72 hodin.

Naše ryby

Treska obecná

Treska obecná

Žije v hejnech v chladnějších vodách a nejčastěji se vyskytuje nad pevninským šelfem v hloubce 30-80 metrů. Živí se měkkýši, korýši a malými rybami.

Více
Treska jednoskvrnná

Treska jednoskvrnná

Nejčastěji se vyskytuje v hloubce 40-130 metrů. Podobně jako další druhy tresek žije v hejnech a živí se jikrami, červy, měkkýši a někdy také malými rybami.

Více
Treska tmavá

Treska tmavá

Treska tmavá je dravá ryba živící se především korýši, sledi a malými rybami. Žije v hejnech a nejčastěji se vyskytuje u dna v hloubce okolo 200 metrů.

Více
Okouník mořský

Okouník mořský

Žije v hejnech a vyskytuje se v hloubkách okolo 100-1000 metrů v oblastech vzdálených od pobřeží. Živí se krevetami, korýši a jinými rybami.

Více
Mník mořský

Mník mořský

V dospělosti mník žije převážně v hloubkách okolo 100-200 metrů, ale vyskytuje se i hlouběji. Živí se korýši, sépiemi a jinými rybami.

Více
Mník modrý

Mník modrý

Žije v hloubkách okolo 100-200 metrů, někdy se však vyskytuje i v oblastech 600 metrů pod mořem. Živí se především rybami a malými mořskými živočichy.

Více
Mořský ďas

Mořský ďas

Vyskytuje se v hloubkách při mořském dně. Živí se rejnoky, úhoři a dalšími rybami, které k sobě láká díky světélkujícímu výběžku na přední části své hřbetní ploutve.

Více
Platýs červený

Platýs červený

Platýs červený se vyskytuje v oblastech, kde převažuje kamenitý povrch dna, v hloubkách do 200 metrů. Živí se různými druhy korýšů a měkkýšů.

Více
Platýs velký

Platýs velký

Platýs velký žije v chladných vodách při písčitém či bahnitém mořském dně v hloubkách okolo 50-150 metrů, kde se živí červy, korýši a malými rybami.

Více
Losos obecný

Losos obecný

Vyskytuje se v hloubkách do 200 metrů a živí se převážně korýši a menšími rybami.

Více
Vlkouš obecný

Vlkouš obecný

Vlkouš se živí především živočichy s tvrdou skořápkou, jejichž tělo drtí svými ostrými zuby. Vyskytuje se v hloubkách do 400 m.

Více
Mořský ježek zelený

Mořský ježek zelený

Vyskytuje se v přílivových oblastech, kde převažuje skalnatý povrch dna. Živí se mořskými řasami a malými mořskými živočichy.

Více

Kontakt

Malá ikona

Zajímá Vás něco o islandském rybolovu? Máte zájem o spolupráci s námi? Využijte kontaktní formulář a my se s vámi spojíme jakmile to bude možné.

Kolik je 5+2 slovy ?