Naše vize

Naše vize

Kvalita, čerstvost a šetrný přístup k přírodě jsou u nás na prvním místě. Při výběru ryb věříme v lokální zkušenost a tradici, důvěru proto vkládáme do rukou těch nejpovolanějších – našich islandských spolupracovníků, kteří pro nás na rybích aukcích nakupují ty nejkvalitnější kusy. Veškeré procesy od vylovení ryb přes  jejich zpracování až po přípravu k převozu na letiště probíhají v souladu s přísnými nařízeními islandské vlády kontrolující především zodpovědný přístup k přírodě a udržitelnost rybí populace. Přítomnost našeho týmu a zázemí kanceláře Islandic fish s.r.o. přímo na Islandu umožňuje další následné kontroly kvality, díky kterým máme jistotu, že Vám dodáváme pouze to nejlepší.

Pro převoz ryb používáme chladicí systém, který umožňuje dodávat zboží v čerstvém stavu bez nutnosti mražení. Vlákna tvořící strukturu masa tak zůstávají neporušená, ryba si zachovává svou jemnost  i maximum chuti, aniž by docházelo k úbytku cenných živin a minerálů. Rybí maso v chlazené formě vyžaduje
co nejrychlejší způsob přepravy, pilířem našeho konceptu je proto vysoce efektivní logistická síť umožňující realizovat přepravu od výlovu ryb na Islandu až po jejich cílovou stanici u klienta ve velmi krátkém čase, často kratším než 72 hodin. Samozřejmostí zůstává, že veškeré procesy zpracování odpovídají přísným standardům HACCP předpisů a dalším dílčím požadavkům evropských řetězců.

Produkty Icelandic fish s.r.o. zavážíme do do vybraných velkoobchodních  a maloobchodních řetězců
a dodavatelům HoReCa v regionu střední a východní Evropy, jako např.: Česká republika, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko, Srbsko, Polsko. Naše strategická poloha v centru Evropy umožňuje snadnou distribuci i do dalších zemí Evropy.

Naše ryby

Treska obecná

Treska obecná

Žije v hejnech v chladnějších vodách a nejčastěji se vyskytuje nad pevninským šelfem v hloubce 30-80 metrů. Živí se měkkýši, korýši a malými rybami.

Více
Treska jednoskvrnná

Treska jednoskvrnná

Nejčastěji se vyskytuje v hloubce 40-130 metrů. Podobně jako další druhy tresek žije v hejnech a živí se jikrami, červy, měkkýši a někdy také malými rybami.

Více
Treska tmavá

Treska tmavá

Treska tmavá je dravá ryba živící se především korýši, sledi a malými rybami. Žije v hejnech a nejčastěji se vyskytuje u dna v hloubce okolo 200 metrů.

Více
Okouník mořský

Okouník mořský

Žije v hejnech a vyskytuje se v hloubkách okolo 100-1000 metrů v oblastech vzdálených od pobřeží. Živí se krevetami, korýši a jinými rybami.

Více
Mník mořský

Mník mořský

V dospělosti mník žije převážně v hloubkách okolo 100-200 metrů, ale vyskytuje se i hlouběji. Živí se korýši, sépiemi a jinými rybami.

Více
Mník modrý

Mník modrý

Žije v hloubkách okolo 100-200 metrů, někdy se však vyskytuje i v oblastech 600 metrů pod mořem. Živí se především rybami a malými mořskými živočichy.

Více
Mořský ďas

Mořský ďas

Vyskytuje se v hloubkách při mořském dně. Živí se rejnoky, úhoři a dalšími rybami, které k sobě láká díky světélkujícímu výběžku na přední části své hřbetní ploutve.

Více
Platýs červený

Platýs červený

Platýs červený se vyskytuje v oblastech, kde převažuje kamenitý povrch dna, v hloubkách do 200 metrů. Živí se různými druhy korýšů a měkkýšů.

Více
Platýs velký

Platýs velký

Platýs velký žije v chladných vodách při písčitém či bahnitém mořském dně v hloubkách okolo 50-150 metrů, kde se živí červy, korýši a malými rybami.

Více
Losos obecný

Losos obecný

Vyskytuje se v hloubkách do 200 metrů a živí se převážně korýši a menšími rybami.

Více
Vlkouš obecný

Vlkouš obecný

Vlkouš se živí především živočichy s tvrdou skořápkou, jejichž tělo drtí svými ostrými zuby. Vyskytuje se v hloubkách do 400 m.

Více
Mořský ježek zelený

Mořský ježek zelený

Vyskytuje se v přílivových oblastech, kde převažuje skalnatý povrch dna. Živí se mořskými řasami a malými mořskými živočichy.

Více

Kontakt

Malá ikona

Zajímá Vás něco o islandském rybolovu? Máte zájem o spolupráci s námi? Využijte kontaktní formulář a my se s vámi spojíme jakmile to bude možné.

Kolik je 5+2 slovy ?