Čerstvý losos z Islandu

Čerstvý losos z Islandu

• Zdravá ryba bez parazitů z čistého prostředí chladných islandských vod
• Čerstvé rybí maso v nejvyšší kvalitě s minimálním obsahem těžkých kovů
• Více než 2x vyšší množství nenasycených mastných kyselin*
• Bez antibiotik, růstových aditiv, syntetických barviv a jiných chemických látek
• Chován v souladu s pravidly udržitelnosti a šetrnosti k přírodě

Losos se pro svou výraznou chuť, jemné maso a jednoduchou úpravu řadí mezi nejvyhledávanější druhy ryb. Arktický losos z Islandu Icelandic Fish® navíc vyniká pevnou strukturou masa a nízkým množstvím tuku. Obsahuje také vysoké množství nenasycených mastných kyselin a minimální množství těžkých kovů, jeho konzumace je tak zdraví velmi prospěšná.
 
Prostředí, ve kterém lososi vyrůstají, zásadně ovlivňuje jejich zdraví a kvalitu masa. Farmy našich producentů se nacházejí na fjordech v odlehlé západní části Islandu, v oblasti vzdálené od všech nepříznivých vlivů, kde neustále proudí čerstvá neznečištěná voda z oceánu. Mořské proudy z farem také odplavují nečistoty a spolu s rybkami z čeledi hranáčovitých odstraňují usazeniny na mořském dně. Lososí farmy se tak zbavují škodlivin zcela přirozeným způsobem bez užití chemických prostředků. Nejvyšší standardy jsou přitom dodržovány jak v prostorných klecích, kde žijí dospělé ryby, tak v líhních, ve kterých díky panensky čistým geotermálním vodám mladí lososi výjimečně prospívají.
 
Ačkoliv se nejedná o výlov na volném moři, podmínky na farmě odráží přirozené prostředí ryb tak věrně, jak je to jen možné. Nízká hustota ryb v klecích je velmi přísně dodržována, protože dostatek pohybu a život v prostředí bez stresu je jedním z pilířů udržitelného přístupu k přírodě, který je Islanďanům vlastní, nicméně je také zásadní pro zdraví lososů, od kterého se odvíjí kvalita a chuť jejich masa. Silné mořské proudy nutí lososy více plavat, maso ryb je proto pevnější. Tuk přitom není prorostlý do masa, ale vyskytuje se hlavně pod kůží, kde plní funkci ochrany před chladem. V chladné vodě (1,5-10°C) se také nedaří parazitům, a tak není potřeba do potravy ryb přidávat antibiotika ani jiné chemikálie. Krmivo ryb se skládá výhradně z rybího masa, rybího oleje, vitamínů, minerálů a rostlinných proteinů a neobsahuje GMO, hormony ani syntetická barviva. Naši producenti jsou vedle povinných, státem vyžadovaných osvědčení také držiteli IMO certikátu a auditováni na ASC certifikát.
 
Nesporný vliv čistého prostředí na zdraví ryb nám nyní potvrdily výsledky analýzy vypracované laboratoří Eurofins, kde jsme náš produkt nechali testovat. Z laboratorních výsledků vyplývá, že arktický losos z Islandu obsahuje v porovnání s limitními hodnotami mnohonásobně nižší množství těžkých kovů. Dle analýzy tedy islandský losos neobsahuje téměř žádné kontaminanty a maso ryb je tak výrazně čistší a zdravější než ostatní běžně dostupné druhy lososa. Na druhé straně však oproti standardním hodnotám obsahuje dvojnásobné množství nenasycených kyselin, které jsou velmi důležité pro činnost mozku, růst a vývoj, ale lidské tělo si je nedokáže samo vytvořit. Jejich přísun je proto nutné zajistit konzumací dostatečného množství ryb a mořských plodů.
 
Vedle laboratorních výsledků nás samozřejmě zajímalo, zda se kvalita, zdraví ryb a čisté prostředí promítnou také v chuti lososího masa. Rozhodli jsme se proto s našimi partnery provést test a oslovili s žádostí o nezávislé porovnání islandského a norského lososa odborníky z řad šéfkuchařů, ale také přátele a známé z řad laiků. K naší radosti a spokojenosti označili testující ve 100% případů islandského lososa za chutnějšího.
 
Díky našemu vysoce efektivnímu logistickému systému jsme Vám schopni nabídnout prvotřídního lososa v nejvyšší kvalitě v čerstvém stavu. Dodávky realizujeme ve velmi krátkém čase bez nutnosti rybu mrazit. Losos si tak zachová svou pevnou strukturu a maximální množství chuti, cenných živin a minerálů.

*v porovnání se standardními hodnotami

 

Naše ryby

Treska obecná

Treska obecná

Žije v hejnech v chladnějších vodách a nejčastěji se vyskytuje nad pevninským šelfem v hloubce 30-80 metrů. Živí se měkkýši, korýši a malými rybami.

Více
Treska jednoskvrnná

Treska jednoskvrnná

Nejčastěji se vyskytuje v hloubce 40-130 metrů. Podobně jako další druhy tresek žije v hejnech a živí se jikrami, červy, měkkýši a někdy také malými rybami.

Více
Treska tmavá

Treska tmavá

Treska tmavá je dravá ryba živící se především korýši, sledi a malými rybami. Žije v hejnech a nejčastěji se vyskytuje u dna v hloubce okolo 200 metrů.

Více
Okouník mořský

Okouník mořský

Žije v hejnech a vyskytuje se v hloubkách okolo 100-1000 metrů v oblastech vzdálených od pobřeží. Živí se krevetami, korýši a jinými rybami.

Více
Mník mořský

Mník mořský

V dospělosti mník žije převážně v hloubkách okolo 100-200 metrů, ale vyskytuje se i hlouběji. Živí se korýši, sépiemi a jinými rybami.

Více
Mník modrý

Mník modrý

Žije v hloubkách okolo 100-200 metrů, někdy se však vyskytuje i v oblastech 600 metrů pod mořem. Živí se především rybami a malými mořskými živočichy.

Více
Mořský ďas

Mořský ďas

Vyskytuje se v hloubkách při mořském dně. Živí se rejnoky, úhoři a dalšími rybami, které k sobě láká díky světélkujícímu výběžku na přední části své hřbetní ploutve.

Více
Platýs červený

Platýs červený

Platýs červený se vyskytuje v oblastech, kde převažuje kamenitý povrch dna, v hloubkách do 200 metrů. Živí se různými druhy korýšů a měkkýšů.

Více
Platýs velký

Platýs velký

Platýs velký žije v chladných vodách při písčitém či bahnitém mořském dně v hloubkách okolo 50-150 metrů, kde se živí červy, korýši a malými rybami.

Více
Losos obecný

Losos obecný

Vyskytuje se v hloubkách do 200 metrů a živí se převážně korýši a menšími rybami.

Více
Vlkouš obecný

Vlkouš obecný

Vlkouš se živí především živočichy s tvrdou skořápkou, jejichž tělo drtí svými ostrými zuby. Vyskytuje se v hloubkách do 400 m.

Více
Mořský ježek zelený

Mořský ježek zelený

Vyskytuje se v přílivových oblastech, kde převažuje skalnatý povrch dna. Živí se mořskými řasami a malými mořskými živočichy.

Více

Kontakt

Malá ikona

Zajímá Vás něco o islandském rybolovu? Máte zájem o spolupráci s námi? Využijte kontaktní formulář a my se s vámi spojíme jakmile to bude možné.

Kolik je 5+2 slovy ?